Jak wygląda diagnozowanie zawieszenia pojazdu?

Diagnozowanie zawieszenia pojazdu umożliwia wykrycie każdej, nawet najdrobniejszej usterki, zapobiegając w ten sposób poważnej awarii, która może wystąpić w dowolnej chwili na drodze. Aby uniknąć problemu warto po przejechaniu 20-30 tys. km, a przynajmniej dwa razy w roku, przeprowadzać tego rodzaju badanie. Zawieszenie pojazdu odpowiada również za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

W jakim celu wykonuje się diagnostykę zawieszenia?

Samochód porusza się po różnych drogach, a ich stan wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale na sprawność maszyny. Diagnostyka pojazdów Gliwice umożliwia sprawdzenie w dowolnej chwili jego stanu, by zapobiec poważnym awariom, ale też niebezpiecznym sytuacjom dla życia kierowcy i pasażerów. Jednym z układów, które warto poddawać badaniu, jest zawieszenie, które odpowiada za bezpieczeństwo.  Kontrolę można wykonać podczas sezonowej wymiany opon lub przeglądu rejestracyjnego w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Motozeg Diagnostyka w Gliwicach.  Jeśli jednak korzystamy z samochodu na co dzień, warto, badanie stanu technicznego pojazdu Gliwice wykonać częściej niż raz w roku, a zawieszenia co 20-30 tysięcy przejechanych kilometrów. Dzięki tej metodzie możliwe jest wczesne wykrycie problemów.

Jak wygląda diagnozowanie zawieszenia pojazdu?

Diagnostyka zawieszenia, jaką wykonuje Stacja Kontroli Pojazdów Gliwice Tarnogórska polega na dokładnym sprawdzeniu układu. Dzięki nowoczesnej technologii mechanik wykryje problemy z prawidłowym działaniem amortyzatorów i sprężyn, zużyte tuleje, wahacze lub drążki kierownicze. Badanie umożliwia sprawdzenie hamulców oraz podwozia i wykrycia ewentualnych wycieków płynów. Tego rodzaju przegląd daje możliwość skontrolowania elementów i ocenienia, czy auto będzie mogło bezproblemowo poruszać się na drodze. Fachowiec sprawdza również sworznie kulowe i łożyska oraz luzy połączeń metalowo-gumowych. Znalezienie i usunięcie wad jest prostsze dzięki kompleksowej diagnostyce pojazdu.

Wróć